Şua İnşaat Kurumsal

İnşaat sektöründe 1992 yılından bu yana kent mimarisine estetik ve yaşama değer katan projeleri ile dikkat çeken Şua İnşaat, bugüne kadar Elite City, Elite Side, Elite Rezidans, Elite Life ve Elite Concept başta olmak üzere çok sayıda yeni nesil proje hayata geçirdi. Odak noktasına insanı koyarak her adımında hassas kararlarla yol alan Şua İnşaat; köklü geçmişi, güçlü finansal yapısı, yüksek kalite anlayışı, yenilikçi mimari tarzı ve doğaya dost yaklaşımı ile binlerce konut ve ticari ünite inşa etti.

Kurulduğu günden bu yana öncü olma, girişimcilik, güven, istikrar ve takım çalışması ilkelerinden taviz vermeyen Şua İnşaat, yüksek müşteri memnuniyeti ve sosyal sorumluluk anlayışını temel şirket prensipleri olarak görüyor. Gerçekleştirdiği projelerle konumlandığı lokasyonların mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük etmeyi hedefleyen Şua İnşaat, gelecek nesillere sürdürülebilir yapılar bırakma misyonuyla yüksek katma değerli projeler geliştirmeye devam ediyor.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Şua İnşaat Kurumsal 2

Finansal Güç

İnşaat sektöründe 1992 yılından bu yana yaşama değer katan yapılara imza atan Şua İnşaat, bugüne kadar Elite City, Elite Side, Elite Rezidans, Elite Life ve Elite Concept başta olmak üzere çok sayıda yeni nesil projesini tamamen kendi öz sermayesi ile hayata geçirdi. Güçlü finansal yapısı sayesinde tüm projelerini zamanında ve eksiksiz olarak teslim eden Şua İnşaat, geçmişte olduğu gibi bugün de emin adımlarla yol almaya devam ediyor. Müşterilerinde oluşturduğu yüksek güven duygusu ile konut sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Şua İnşaat, proje satışlarında şirket bünyesinde bankasız, kefilsiz kredi imkanı sağlayarak ve kişiye özel ödeme planları uygulayarak gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere finansal anlamda büyük kolaylık sunuyor.

Yüksek Kalite

Köklü geçmişinin ışığında sahip olduğu bilgi ve deneyime, son teknoloji mimari teknikleri ve yapı ürünlerini entegre eden Şua İnşaat, bu sayede toplumsal refaha ve mutluluğa katkı sağlayan yapılar inşa ediyor. Çalışma süreçlerinin her aşamasında odak noktasına insanı koyan Şua İnşaat, projelerini yasa, yönetmelik ve teknik mevzuatlara uygun şekilde titizlikle planlıyor ve üretiyor. Deprem ülkesi Türkiye’de sağlam ve sürdürülebilir binaların hayati önem taşıdığı gerçeğini önceliği olarak belirleyen Şua İnşaat, aynı zamanda sosyal donatılar, yeşil alanlar, estetik ve kaliteden ödün vermeden güven ve huzur içinde yaşanabilecek projeler hayata geçiriyor. Projelerinde kullandığı malzemelerin büyük kısmını Şua Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Boğaziçi Yapı’dan tedarik ederek maliyet avantajı sağlayan Şua İnşaat, her projesinin konseptine uygun özel tasarım ürünlerle yüksek kaliteli benzersiz yapılara imza atıyor.

Lokasyon Avantajı

Geleceği parlak merkezi lokasyonlarda hayata geçirdiği projeleri ile yüksek yatırım değeri sağlayan Şua İnşaat, aynı zamanda konumlandığı bölgenin mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük ediyor. Bugüne kadar Halkalı, Pendik, Ümraniye Şerifali gibi İstanbul’un hızla değerlenen bölgelerinde projeler inşa eden Şua İnşaat’ın son projesi ise İstanbul’un en yüksek prim vadeden semti Kadıköy Fikirtepe’de konumlanıyor. Yatırımcılarına elit bir yaşam konseptinin yanında güvenilir bir yatırım fırsatı da sunan Şua İnşaat; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yükselen Elite Concept ile Fikirtepe’nin teslime hazır sayılı projeleri arasında alıyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanıyor.

Çevreci Yaklaşım

Konut üretimini teknik bir mühendislik çalışmasından öte çevreye ve yaşama değer katan sosyal bir olgu olarak gören Şua İnşaat, başlangıçtan bugüne tüm projelerini sürdürülebilirlik anlayışıyla hayata geçiriyor. Bu çerçevede gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedefine katkıda bulunmak için çalışan Şua İnşaat, enerji ve su tasarrufundan özenle tasarlanmış geniş peyzaj alanlarına kadar her alanda doğaya dost uygulamalara imza atıyor. Doğayı korumaya ve iyileştirmeye yönelik tedbirleri projelerinin planlama aşamasında belirleyen ve attığı her adımda bu sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket eden Şua İnşaat, bulunduğu bölgede sembol niteliği taşıyan özgün projeler üretiyor. Çevreyle olan mimari uyumuyla dikkat çeken yeni nesil projeler inşa eden Şua İnşaat, son olarak İstanbul’un en yüksek prim vadeden bölgesi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan doğa dostu akıllı projesi Elite Concept ile öne çıkıyor. Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konseptiyle yüksek enerji verimliliğine imkan tanıyan Elite Concept, bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi konumunda. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için güneş enerjisinden yararlanılan Elite Concept’te, dünyaca ünlü prestijli projelerde kullanılan ve güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan özel camlar tercih edilerek ısı ve aydınlatma amaçlı enerji kullanımından ciddi oranda tasarruf sağlanırken aynı zamanda sera gazı salınımı da azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuluyor.

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Şua İnşaat olarak 1992 yılında yola çıktığımız ilk günde hedefimizi belirledik ve her zaman “Daha iyi bir gelecek için ne yapabiliriz?” düşüncesiyle yol almayı misyon edindik. Bu misyonla, çağın şartları doğrultusunda toplumun değişen beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına sürekli yenilenen ve ileri teknolojiyle modern mimarinin buluştuğu yapılara imza atan kalite odaklı bir şirket olmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.

Bizim odak noktamızda her zaman insan var. İnsanımızın güven ve huzur içinde, konforlu ve keyifli bir yaşam sürebileceği projeler üretmek konusunda öncü olmak bizim için çok kıymetli. Bu düsturla başarı çıtamızı sürekli yükseltiyor ve hayata geçirdiğimiz her projenin bir öncekinden daha da iyi olması için uğraşıyoruz. Bu uğurda çalışırken hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan en önemli parçamızın insan kaynağımız olduğu gerçeğinden hareketle ilerliyoruz. Şirketimizin büyüme ve gelişim süreçlerine öncülük eden çalışanlarımızın motivasyonunu en yüksek seviyede tutmak için çalışıyoruz. Şua İnşaat ailesinin her bir üyesi müşterilerimizin güveni, mutluluğu ve memnuniyeti için görevlerini büyük bir tutku ve özveriyle yerine getiriyor. Bu adanmışlık duygusu ile istikrarlı bir şekilde yolumuza devam ederek salt bir yapıdan öte içinde bulunanların hayatlarına renk katan yaşam alanları tasarlıyoruz.

Yürüdüğümüz bu yolda sosyal sorumluluklarımızın bilinci içinde hareket ederek enerji ve su verimliliğinden geri dönüşüme, çevreye uyumlu mimari tasarımdan yeşil malzeme kullanımına kadar her alanda doğaya dost yapılar üretiyoruz. Gelecek nesillere sürdürülebilir yapılar miras bırakmak ve bizi tercih edenlerin mutluluğuna şahit olmak en büyük motivasyon ve gurur kaynağımız… Bize güvenen tüm müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, gücümüze güç katan destekçilerimizle birlikte nice başarılara imza atmayı canı gönülden diliyorum.

Saygılarımla

Nimetullah KAYA
Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Kariyer İmkanları

Başkanın Mesajı

Şua İnşaat olarak insanların mutluluğu, güveni, huzuru ve konforu için çalışırken bu hedeflere ulaşmamızı sağlayan en önemli parçamızın insan kaynağımız olduğu gerçeğinden hareketle ilerliyoruz. Emin adımlarla 30. yılımıza doğru yürürken şirketimizin kurumsal yapısı ve profesyonel duruşuna katma değer sağlayan alanında uzman ekibimizi genişletiyor, onların motivasyonunu ve heyecanını en yüksek seviyede tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sonuç olarak tam da hayal ettiğimiz gibi sorumluluk sahibi, güler yüzlü, yenilikçi, güvenilir, araştırmacı, çözüm odaklı, paylaşımcı ve birbirleriyle uyum içinde çalışan güçlü bir kadroya sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

Uzun yıllardır bizimle birlikte yol alan takımımızla gerçek bir aile olmayı başardık ve aramıza katılan yeni ekip arkadaşlarımızla bu sağlam yapıyı büyütüyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Görevlerini büyük bir tutku ve özveriyle yerine getiren Şua İnşaat ailesinin bir parçası olmak isterseniz sizi tanımaktan büyük memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formumuzu doldurabilir ya da sizin için uygun olan ilanımız için özgeçmişinizi kariyer@suainsaat.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

ŞUA GRUBU

Şua Grubu

Kurumsal 1

Boğaziçi Yapı

2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Boğaziçi Yapı, Şua İnşaat projelerine özel olarak mobilya, kapı, granit ve pencere sistemleri üretimi gerçekleştiriyor. Yüksek kaliteyi özgün tasarımlarla buluşturan Boğaziçi Yapı; Elite Design, Elite Granite ve Elite Win markaları ile Şua İnşaat projelerine estetik, konfor ve prestij katıyor.

Kurumsal 2

ELITE GRANITE

Doğal taşları sanatsal dokunuşlarla yepyeni bir forma büründüren Elite Granite, yüksek kaliteli ithal granitleri 10.000 m² açık ve 1.000 m² kapalı alana sahip üretim tesisinde son teknolojiyle işleyerek Şua İnşaat projelerinin estetiğini artırıyor.

Kurumsal 3

ELITE DESIGN

Yeni nesil fonksiyonel dekorasyon çözümleri sunan Elite Design, iç mekan mobilya üretiminden CNC ağırlıklı seri üretime kadar geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor. Özel tasarım ürünlerle Şua İnşaat projelerine farklılık katan Elite Design, ürettiği ürünlerin yüzde 30’unu ise yurt dışındaki projelere ihraç ediyor.

Kurumsal 3

Elite Win

Şua İnşaat projelerinin pencere sistemlerini üreten Elite Win, uçaklar ve Formula 1 araçlarında kullanılan Rau-Fipro bileşimli Geneo teknolojisi ile üretim gerçekleştiriyor. Bu özel teknoloji sayesinde yasal ısı yalıtım değerlerini 4’e katlayarak bütçeye ve çevreye dost pencere sistemlerine imza atan Elite Win’in pencere sektörünün öncü global markalarından Rehau bayiliği de bulunuyor.

Kurumsal 3

Elite Yönetim

Şua İnşaat projelerinin temizlik, güvenlik, peyzaj, ilaçlama, havuz bakımı gibi tüm hizmetlerinin eksiksiz bir şekilde yönetilmesini sağlayan Elite Yönetim, nitelikli ve donanımlı ekibiyle hızlı çözümler üreterek sorunsuz ve güvenli yaşam alanlarına imkan tanıyor.